Rolnictwo to jedna z tych branż, w której obserwujemy bardzo dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie na pracowników. W zależności od pory roku, warunków atmosferycznych oraz jakości zbiorów, pracodawcy poszukują setek “rąk do pracy” lub wręcz przeciwnie – muszą redukować zatrudnienie, aby przedsiębiorstwo nie odnotowano strat finansowych. Właśnie z tych powodów coraz więcej pracodawców decyduje się na leasing pracowniczy. Dzięki tej formie zatrudnienia przedsiębiorca może błyskawicznie reagować na zachodzące zmiany i mieć pewność, że prace zostaną wykonane w terminie.

HR Leasing zajmuje się kompleksowym wsparciem na każdym etapie rekrutacji pracowników oraz w trakcie obowiązywania całego okresu pracy. Naszym klientom oferujemy możliwość leasingu pracowników z Europy Wschodniej, Azji, Chin, Bangladeszu oraz Indii.

Pośredniczymy w zatrudnianiu osób specjalizujących się w:

  • zbiorach warzyw, owoców i kwiatów
  • pracach na roli (nawiązujemy współpracę zarówno z pracownikami fizycznymi, jak i operatorami maszyn rolniczych i kierowcami ciągników)
  • ogrodnictwie
  • pracach ogrodniczych sezonowych i całorocznych
  • przetwórstwie

Podczas całego procesu rekrutacji zwracamy szczególną uwagę na kompetencje i kwalifikacje pracowników. Dbamy o to, aby jak najlepiej sprostać Państwa potrzebom, dlatego wybieramy kadrę indywidualnie, stawiając na pierwszym miejscu cele biznesowe naszych klientów.

Szereg zmian prawnych, zapoczątkowanych w maju 2014 roku, umożliwił imigrantom podjęcie pracy w Polsce przy dopełnieniu minimalnej liczby formalności. Dzięki temu polski rynek pracy otworzył się na mieszkańców Wschodu, Indii oraz Chin, a polscy przedsiębiorcy otrzymali możliwość pozyskania solidnych i zmotywowanych pracowników. HR Leasing dba o to, aby „wynajmowana” kadra była jak najlepiej przygotowana do wykonywania powierzonych jej zadań. Zależy nam na tym, aby zarówno pracownicy, jak i pracodawcy byli usatysfakcjonowani z wzajemnych relacji. Z tego powodu dokładnie dobieramy kadrę do indywidualnych potrzeb Państwa firmy.

Korzystając z usług HR Leasing, zyskują Państwo:

  • Pełną obsługę administracyjno-kadrową. Leasing pracowniczy zwalnia pracodawcę ze wszelkich obowiązków księgowych i kadrowych. To my zajmujemy się wypłatą wynagrodzeń, regulowaniem składek chorobowych oraz ZUS, ewidencją czasu pracy oraz przeprowadzaniem szkoleń BHP i badań lekarskich.
  • Pełną elastyczność w wyborze pracowników oraz czasu trwania zatrudnienia. W zależności od natężenia prac ogrodniczych oraz w polu, mogą Państwo “wynajmować” pracowników na okres długoterminowy lub jedynie w trakcie sezonu.
  • Dobór wyspecjalizowanej kadry. Zapewniamy dostęp do pracowników, którzy doskonale sprawdzają się nawet podczas wytężonej pracy fizycznej.
  • Bezpieczeństwo prawne. W związku z tym, że formalnie to HR Leasing nawiązuje stosunek prawny z pracownikiem, to my ponosimy pełną odpowiedzialność prawną przed instytucjami państwowymi.
  • Redukcję kosztów zatrudnienia. Leasing pracowniczy pozwala ograniczyć koszty zatrudnienia nawet do 40%.