Uwarunkowania polityczne oraz gospodarcze powodują, że polski rynek pracy przeżywa w ostatnim czasie szereg zmian. Z jednej strony już od kilku lat obserwujemy stały odpływ polskich pracowników na Zachód, z drugiej strony nowelizacje prawne znacznie ułatwiają cudzoziemcom podjęcie pracy w naszym kraju. Warto również podkreślić, że w epoce globalizacji i nasilonych kontaktów handlowych pomiędzy poszczególnymi kontynentami, zatrudnianie osób z innych nacji staje się niezbędnym elementem rozwoju większości przedsiębiorstw.

W zderzeniu z dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy przedsiębiorcy stają przed wieloma problemami. Jednym z nich jest z pewnością konieczność pozyskiwania wykwalifikowanej kadry przy jednoczesnej redukcji kosztów zatrudniania. Odpowiedzią na potrzeby współczesnych przedsiębiorstw jest leasing i wynajem pracowników. Dzięki temu rozwiązaniu pracodawcy nie muszą martwić się o wszelkie formalności, a mogą skupić się na tym, co najważniejsze – rozwoju własnego biznesu.

HR Leasing to firma działająca na polskim rynku od kilku lat. Przez cały okres istnienia firmy na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby naszych klientów, przez co jesteśmy w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom. Korzystając z naszych usług leasingu pracowniczego, zyskują Państwo:

  • Pełną obsługę kadrowo-płacową. Decydując się na leasing pracowniczy, nie muszą Państwo martwić się o kwestie administracyjne oraz kadrowe. To HR Leasing zajmuje się ewidencją czasu pracy, wypłatą wynagrodzeń, regulowaniem składek chorobowych i ZUS, przeprowadzaniem niezbędnych szkoleń oraz badań lekarskich.
  • Bezpieczeństwo prawne. Nasza firma zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z legalizacją pobytu cudzoziemców, przez co pozyskanie pracowników z Europy Wschodniej lub Azji staje się znacznie prostsze i szybsze niż rekrutacja kadry w Polsce.
  • Profesjonalną pomoc na wszystkich etapach rekrutacji. Przeprowadzamy wielostopniową, rzetelną rekrutację, podczas której jesteśmy z Państwem w stałym kontakcie. Dzięki temu możemy na bieżąco weryfikować, jakie są oczekiwania i potrzeby naszych klientów.
  • Dostęp do wykwalifikowanej kadry z całego świata. HR Leasing zajmuje się rekrutacją i „wynajmem” pracowników z Europy Wschodniej, Azji, Chin, Filipin, Bangladeszu oraz Indii, a także pracowników z Ukrainy. Dokładnie sprawdzamy zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje kandydatów do podjęcia pracy w określonym zawodzie.
  • Elastyczność w ilości zatrudnianych pracowników. Leasing pracowniczy daje Państwu pełną swobodę w doborze wielkości kadry. Jest to szczególnie istotne w branżach, które odnotowują zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w sezonie (hotelarstwo, gastronomia, budownictwo, ogrodnictwo).
  • Redukcję kosztów zatrudnienia. W związku z tym, że nie muszą Państwo ponosić kosztów rekrutacji oraz utrzymywać działu kadr i płac, leasing pracowniczy pozwala obniżyć koszty zatrudniania nawet do 40%.