Leasing pracowniczy to wygodne, a przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, współczesny rynek pracy wymaga od pracodawców olbrzymiej elastyczności. W wielu branżach wzmożone zapotrzebowanie na pracowników pojawia się jedynie sezonowo, dlatego nie ma konieczności utrzymywania kadry na stałym poziomie. Po drugie, zmiany prawne, jakie miały miejsce w Polsce, znacznie usprawniły proces zatrudniania cudzoziemców. Dzięki temu imigranci z Europy Wschodniej, Azji, Chin, Bangladeszu oraz Indii znacznie chętniej podejmują pracę w naszym kraju. Po trzecie, leasing pracowniczy zwalnia pracodawcę z szeregu uciążliwych i czasochłonnych obowiązków. W związku z tym, że HR Leasing zajmuje się wszelkimi formalnościami oferując wynajem i leasing pracowników, dzięki czemu nasi klienci otrzymują kompleksowe wsparcie na każdym etapie pozyskiwania pracownika oraz przez cały okres obowiązywania stosunku pracy.

Wybierając leasing pracowniczy, zyskują Państwo:

 • Swobodę w zarządzaniu kadrą pracowniczą – w zależności od potrzeb firmy mogą Państwo dowolnie regulować wielkość zatrudnienia. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że prace są realizowane sprawnie i w terminie, bez względu na ilość zamówień bądź zleceń.
 • Pełną obsługę administracyjną i kadrową – HR Leasing zapewnia całkowitą obsługę kadrowo-płacową “wynajmowanych” pracowników. Nie muszą Państwo martwić się o legalizację zatrudnienia obcokrajowców, wypłatę wynagrodzeń oraz regulowanie składek zdrowotnych i ZUS. Ponadto nasza firma przejmuje obowiązek naliczania godzin, ewidencji pracy, prowadzenia szkoleń BHP, czy przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich.
 • Bezpieczeństwo prawne – leasing pracowniczy zwalnia przedsiębiorcę z konieczności nawiązania stosunku prawnego z pracownikiem. To my podpisujemy umowę z pracownikiem, dlatego ponosimy wszelką odpowiedzialność przed instytucjami państwowymi.
 • Obniżenie kosztów zatrudnienia – korzystając z leasingu pracowniczego, nie ponoszą Państwo kosztów rekrutacji, prowadzenia księgowości oraz działu kadr.

Leasing pracowniczy to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Sposób rozliczania kosztów pracy jest przejrzysty i zawiera wszelkie dodatkowe świadczenia (ZUS, składka na ubezpieczenie chorobowe, prowizja dla agencji). Oznacza to, że mogą Państwo dokładnie oszacować wydatki związane z zatrudnieniem pracowników i regulować je w zależności od potrzeb. HR Leasing zapewnia leasing pracowniczy wyspecjalizowanej kadry umysłowej oraz pracowników fizycznych (również pracowników z Ukrainy). Nie tracą więc Państwo czasu na długotrwałe poszukiwanie odpowiednich kandydatów oraz żmudny proces rekrutacji.

Leasing pracowniczy – dlaczego warto postawić na te rozwiązanie?

 • Możliwość zatrudnienia dokładnie takiej liczby pracowników, jakiej wymaga firma
 • Szybkość uzupełnienia kadry w sezonie oraz w trakcie wzmożonej ilości zamówień
 • Dostęp do wykwalifikowanej kadry umysłowej i pracowników fizycznych
 • Jasno określona stawka kosztów zatrudnienia
 • Brak konieczności utrzymywania działu administracyjnego oraz kadr
 • Możliwość szybkiej rotacji lub relokacji pracowników
 • Dostosowanie długości zatrudnienia pracowników do indywidualnych potrzeb
 • Ograniczenie ryzyka prawnego