Skorzystaj na leasingu pracowniczym!

Korzystanie z alternatywnych form zatrudnienia cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to wynikiem zmiennego zapotrzebowania pracodawców na pracę. Warto więc umieć rozróżnić poszczególne formy zatrudnienia, aby świadomie i zgodnie z prawem z nich korzystać. Zamiast zatrudniać pracowników bezpośrednio, zasoby ludzkie przedsiębiorstwa są zatrudnione m.in. przez Hr Leasing. Zajmujemy się wszystkim, od zatrudniania po administrację HR, uwalniając firmę od ciężaru związanego z utrzymaniem bezpośredniego zatrudnienia.

Zalety

 ……

Koncentracja na celach biznesowych

Wielką zaletą dla właścicieli małych firm w leasingu pracowniczym jest zdolność koncentrowania się na podstawowych kompetencjach swojego przedsiębiorstwa. Nadążanie za obowiązkami firmy w zakresie zasobów ludzkich jest czasochłonną i trudną pracą, mającą niewielki bezpośredni wpływ na podstawowe funkcje biznesowe. Leasing pracowniczy sprawia, że to my zajmujemy się obsługą kadrową, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co robisz najlepiej.

Oszczędności w firmie

Stawka za pracownika jest oceniana w każdym okresie rozliczeniowym. Kiedy ważysz swoją opłatę w stosunku do ilości czasu, jaką możesz poświęcić na rozwiązywanie problemów związanych z zasobami ludzkimi, obsługę własnej listy płac oraz składanie własnych raportów podatkowych, istnieje duża szansa, że ​​leasing pozwoli wygenerować spore oszczędności dla Twojej firmy.

Elastyczność przy zatrudnieniu pracowników

Specjalizujemy się w funkcjach HR i sprawach, które mają największe znaczenie dla pracowników. Możemy zapewnić Ci dowolną ilość pracowników w zależności od Twoich potrzeb. Zatrudniamy zarówno pracowników sezonowych jak i tych na dłuższy okres czasu. Leasing pracowniczy przy pracach sezonowych jest bezcennym wsparciem dla każdego przedsiębiorcy.

Zarządzanie ryzykiem

Leasingowani pracownicy formalnie zatrudnieni są przez naszą agencję, to w połączeniu ze specjalistycznymi umiejętnościami HR, które oferujemy, przekłada się na mniejsze ryzyko zatrudnienia dla Ciebie i Twojej firmy. Ma to oczywiście wpływ na sposób podejścia do zarządzania, jednak odpowiednio zaimplementowany leasing pracowniczy przyniesie ogromne korzyści Twojej firmie.

Co zrobić, aby odpowiednio skorzystać na leasingu pracowniczym?

 ….

Zastanów się nad celem takiego rozwiązania

Istnieje wiele powodów, dla których leasing pracowniczy jest atrakcyjny dla pracodawców. Powinieneś jasno sprecyzować cel, dla którego chcesz zdecydować się na takie rozwiązanie. Pomoże Ci to w trakcie realizacji całego planu.

Zapoznaj się dokładnie z umową

Warunki umowy leasingu pracowniczego będą miały wpływ na firmę w sposób ciągły. Konieczne jest, aby zarówno Pracodawca, jak i leasingodawca oraz pracujący najemcy byli zgodni co do warunków opisanych w umowie.

Zrozumienie konsekwencji

Pomimo posiadania pełnej kontroli nad tym, co dzieje się w miejscu pracy, firma leasingowa jest pracodawcą pierwszorzędnym i ma najwyższy autorytet w zakresie wynajmu, oraz i innych decyzji dotyczących zatrudnienia.