Leasing pracowniczy to wygodne, a przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, współczesny rynek pracy wymaga od pracodawców olbrzymiej elastyczności. W wielu branżach wzmożone zapotrzebowanie na pracowników pojawia się jedynie sezonowo, dlatego nie ma konieczności utrzymywania kadry na stałym poziomie. Po drugie, zmiany prawne, jakie miały miejsce w Polsce, znacznie usprawniły proces zatrudniania cudzoziemców. Dzięki temu imigranci z Europy Wschodniej, Azji, Chin, Bangladeszu oraz Indii znacznie chętniej podejmują pracę w naszym kraju. Po trzecie, leasing pracowniczy zwalnia pracodawcę z szeregu uciążliwych i czasochłonnych obowiązków. W związku z tym, że HR Leasing zajmuje się wszelkimi formalnościami, nasi klienci otrzymują kompleksowe wsparcie na każdym etapie pozyskiwania pracownika oraz przez cały okres obowiązywania stosunku pracy.

Wybierając leasing pracowników, zyskują Państwo:

 • Swobodę w zarządzaniu kadrą pracowniczą – w zależności od potrzeb firmy mogą Państwo dowolnie regulować wielkość zatrudnienia. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że prace są realizowane sprawnie i w terminie, bez względu na ilość zamówień bądź zleceń.
 • Pełną obsługę administracyjną i kadrową – HR Leasing zapewnia całkowitą obsługę kadrowo-płacową “wynajmowanych” pracowników. Nie muszą Państwo martwić się o legalizację zatrudnienia obcokrajowców, wypłatę wynagrodzeń oraz regulowanie składek zdrowotnych i ZUS. Ponadto nasza firma przejmuje obowiązek naliczania godzin, ewidencji pracy, prowadzenia szkoleń BHP, czy przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich.
 • Bezpieczeństwo prawne – “wynajmem” pracowników zwalnia przedsiębiorcę z konieczności nawiązania stosunku prawnego z pracownikiem. To my podpisujemy umowę z pracownikiem, dlatego ponosimy wszelką odpowiedzialność przed instytucjami państwowymi.
 • Obniżenie kosztów zatrudnienia – korzystając z leasingu pracowniczego, nie ponoszą Państwo kosztów rekrutacji, prowadzenia księgowości oraz działu kadr.

Leasing pracowniczy to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Sposób rozliczania kosztów pracy jest przejrzysty i zawiera wszelkie dodatkowe świadczenia (ZUS, składka na ubezpieczenie chorobowe, prowizja dla agencji). Oznacza to, że mogą Państwo dokładnie oszacować wydatki związane z zatrudnieniem pracowników i regulować je w zależności od potrzeb. HR Leasing zapewnia „wynajem” wyspecjalizowanej kadry umysłowej oraz pracowników fizycznych. Nie tracą więc Państwo czasu na długotrwałe poszukiwanie odpowiednich kandydatów oraz żmudny proces rekrutacji.

Dlaczego warto postawić na wynajem pracowników?

 • Możliwość zatrudnienia dokładnie takiej liczby pracowników, jakiej wymaga firma
 • Szybkość uzupełnienia kadry w sezonie oraz w trakcie wzmożonej ilości zamówień
 • Dostęp do wykwalifikowanej kadry umysłowej i pracowników fizycznych
 • Jasno określona stawka kosztów zatrudnienia
 • Brak konieczności utrzymywania działu administracyjnego oraz kadr
 • Możliwość szybkiej rotacji lub relokacji pracowników
 • Dostosowanie długości zatrudnienia pracowników do indywidualnych potrzeb
 • Ograniczenie ryzyka prawnego