Wielu pracodawców obawia się zatrudniania obcokrajowców ze względu na liczne formalności, jakie się z tym wiążą. Tymczasem pracownicy z Europy Wschodniej oraz Azji wykazują silną motywację do pracy, odznaczają się wysokimi kwalifikacjami i niezbędnym doświadczeniem, dzięki czemu mogą stanowić silną, wyspecjalizowaną kadrę.

Dzięki ofercie leasingu pracowników HR Leasing nie muszą Państwo rezygnować z zatrudniania cudzoziemców tylko z obawy przed nadmiernymi formalnościami. Nasza firma przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane z legalizacją pobytu imigrantów, przeprowadzeniem szkoleń oraz badań lekarskich. Dzięki temu nasi klienci nie muszą się o nic martwić, a przyjęcie do pracy mieszkańca Ukrainy, Bangladeszu, czy Chin staje się równie proste, co zatrudnienie obywatela Polski.

Jeżeli zdecydują się Państwo na podjęcie współpracy z HR Leasing, poszczególne etapy rekrutacji i obsługi zatrudnienia przebiegają następująco:

1. Weryfikacja dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia pracy
Aby móc zatrudnić osobę z innego kraju, pracodawca musi w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie. W przypadku pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Gruzji i Mołdawii odbywa się to poprzez tzw. procedurę uproszczoną. Pracodawca zamierzający zatrudnić cudzoziemca z jednego z wyżej wymienionych krajów ma obowiązek zarejestrowania stosownego oświadczenia w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na siedzibę lub adres zameldowania. W przypadku nawiązania współpracy z HR Leasing na tym kończą się Państwa obowiązki. To my sprawdzamy bowiem wszystkie informacje na temat pracowników: analizujemy historię zatrudnienia, weryfikujemy dokumenty umożliwiające przekroczenie granicy oraz potwierdzamy ważność dokumentów o niekaralności. Wieloletnie doświadczenie, a także biegła znajomość procedur sprawiają, że realizujemy wnioski wizowe szybko i bez zbędnych komplikacji.

2. Przyjazd pracowników do Polski
HR Leasing rekrutuje pracowników zarówno z Europy Wschodniej, jak i Azji, Chin, Filipin, Bangladeszu oraz Indii. Aby osoby przyjeżdżające do Polski mogły się jak najszybciej zaaklimatyzować, pomagamy w organizacji całej podróży – od rezerwacji biletów lotniczych, poprzez naukę podstawowych polskich zwrotów, pomoc w założeniu konta, aż do momentu przybycia na miejsce zakwaterowania. W przypadku większych grup pracowniczych dbamy o synchronizację przylotów, aby cała ekipa podjęła pracę w tym samym terminie.

3. Dopełnienie formalności
Jedną z największych zalet leasingu pracowniczego jest fakt, że nie muszą Państwo martwić się o formalności związane z zatrudnieniem pracownika. To HR Leasing zajmuje się wykonaniem niezbędnych badań lekarskich i szkoleń BHP. Jeżeli istnieje taka konieczność, zapewniamy pomoc tłumacza. Przeprowadzamy kursy i badania w Polsce oraz za granicą, aby cudzoziemcy mogli jak najszybciej rozpocząć pracę. Wszystkie nasze działania przebiegają zgodnie z przepisami prawa i z zachowaniem najwyższych standardów. Kiedy zgromadzimy niezbędne dokumenty, podpisujemy z pracownikiem umowę o pracę.

4. Rozpoczęcie pracy na wybranym stanowisku
Kiedy już dopełnimy niezbędnych formalności, przewozimy pracowników na miejsce zakwaterowania/ zatrudnienia. Jeżeli istnieje taka konieczność, zapewniamy wynajem środków transportu (samochody, minibusy), które dostarczają pracowników w wybrane miejsce.

5. Koordynacja spraw kadrowo-płacowych przez cały okres zatrudnienia
HR Leasing zajmuje się kompleksowo sprawami administracyjno-kadrowymi. Nie muszą Państwo zaprzątać sobie głowy ewidencją czasu pracy, przygotowywaniem listy płac, regulowaniem składek chorobowych oraz ZUS. Wszystkie wymienione obowiązki przejmuje nasza firma. Ponadto utrzymujemy stały kontakt z pracownikami i pracodawcami, co pozwala nam błyskawicznie reagować we wszystkich sytuacjach.
Leasing pracowniczy to nie tylko wygoda, lecz także liczne oszczędności. Dzięki temu, że nie muszą Państwo ponosić wydatków związanych z przeprowadzeniem rekrutacji oraz utrzymaniem działu kadr i płac, redukcja kosztów zatrudnienia może wynieść nawet do 40%